مجمع فرهنگی و گروه جهادی رهروان ولایت

مجمع و گروه جهادی رهروان ولایت
امکانات سایت

با شهدای جهادی

با یاد شهید سید محمدعلی شاهزیدی اولین شهید طرح هجرت ۳ و دیگر شهدایی که بی ادعا  در راه خدمت رسانی به مردم مناطق محروم  به لقاء معبود رسیدند.

 

مدتی بود که رهبر معظم انقلاب در یک سخنرانی مهم فرموده بودند که معتقدم از اوقات فراغت جوانان به خوبی استفاده نمی‌شود و پس از آن دستور اعزام جوانان به مناطق محروم و واگذاری بخشی از سازندگی کشور به جوانان را صادر نمودند.

بار‌ها از زبان معلمان و بزرگ‌تر‌ها شنیده بود که این انقلاب که با عظمت و مجاهدات فراوان به چنین مرحله‌ای رسیده است، بی‌شک حاصل زحمات جهادگران و رزمندگان جهاد سازندگی بوده است.

باید می‌دانستیم که با عشق و علاقه‌ای که از‌‌ همان ابتدای دوران نوجوانی به کمک و دستگیری محرومان و ازپا افتادگان داشت، طرح «اردوهای هجرت۳» به شدت مورد توجه و استقبال محمدعلی قرار می‌گرفت.

محمدعلی با شور و شوق فراوان به سرعت خود را آمادهٔ عزیمت به روستای دورک واقع در پشت کوه دوم فریدون شهر اصفهان کرد.

گروه اعزامی از پایگاه بسیج یکی از مساجد شهر اصفهان عازم یکی از مناطق محروم این استان شدند و به محض ورود به روستای دورک به ساخت حمام، مسجد و سایر اقدامات عمرانی و سازندگی پرداختند.

کمتر کسی می‌توانست تصور کند که تا چند روز دیگر یکی از رزمندگان و جهادگران همراه آنان به دیدار و لقای پروردگار خویش دعوت می‌شود و نام جهادگر بسیجی شهید سید محمد علی شاهزیدی به عنوان نخستین شهید اردوهای طرح هجرت۳ در تاریخ هجرت جوانان و اوج خلوص و دل کندن آنان از این دنیا ثبت و ماندگار خواهد شد.

زمان حضور این گروه ۱۵ نفره در روستای دورک به پایان می‌رسید که در آخرین ماموریت خود که سرکشی به روستاهای مجاور و کسب اطلاع از مشکلات و محرومیت‌های آن مناطق بود، محمدعلی شاهزیدی به همراه چند نفر از همراهان و همرزمان خود مسئولیت این ماموریت را پذیرفتند.

صبح روز ماموریت و سرکشی به روستاهای مجاور دورک فرارسید. سختی راه و مشقت کوهستان و راه‌های صعب العبور پشت کوه دوم فریدون شهر و همچنین پیمودن راه طولانی روستا‌ها موجب شد تا پس از بازگشت از سرکشی به طرف دورک، عده‌ای از همراهان برای تجدید قوا و نوشیدن آب به کنار رودخانه بروند.

در همین حال بود که یکی از دوستان و همراهان گروه، ناگهان به درون رودخانه افتاد و محمدعلی شاهزیدی برای نجات جان همرزم خویش به سرعت خود را درون رودخانه انداخت و با نجات جان وی، خود غریق آبهای خروشان زردکوه فریدون شهر شد و در چهارم تیرماه سال ۱۳۸۵ به درجه رفیع شهادت نایل شد.

نیروهای امدادی و کمک رسانی پس از مدتی برای نجات جان محمدعلی شاهزیدی به راه افتادند، اما گویا تلاش برای یافتن پیکر پاک وی بی‌نتیجه بود.

تلاش بی‌نتیجه همه امدادگران و غواصان در آبهای خروشان زردکوه تا چندین روز ادامه یافت تا اینکه پس از ۱۴ روز پیکر پاک شهید سید محمدعلی شاهزیدی در کنار این رودخانه ظاهر شد و پس از آن به زادگاه او در شهر اصفهان منتقل شد.

سیره و راه و روش هجرت و جهاد جهادگر بسیجی شهید سید محمد علی شاهزیدی نمونه بارزی از توانایی وخلوص جوانان و هم چنین علاقه فراوان آنان به کمک به محرومان و مستضعفان مناطق دور افتاده است.

گویا محمدعلی شاهزیدی بیش از هر شخص دیگری به خوبی دریافته بود که «هجرت مقدمه جهاد است و مزد جهاد نیز شهادت».

مزار پاک این جهادگر بسیجی زیارتگاه جوانان و عاشقان هجرت و جهاد است.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

اللهم ارزقنا شهادت فی سبیلک…